אחזקת רכב עולה לא מעט כסף, סכום אשר כדאי להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן לעשות בו שימוש וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא נזקק ל טיפולים שוב ושוב. כאשר הרכב מגיע פעם אחר פעם למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו להוצאה לא משתלמת, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. סיטואציה נוספת בה פחות משתלם להוציא כסף על כלי תחבורה באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. בנוסף יש מקרים בהם אדם מנסה למכור את הרכב לאורך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא עוזרים. במקרים כדוגמת המקרים הללו ואחרים מומלץ לשקול למכור את הרכב ל מגרש פירוק רכבים תל אביב.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה רכבים לצורך פירוק

ישנם הרבה גורמים עסקיים אשר מספקים שירות רכישת מגרש פירוק רכבים תל אביב. ספקים אלו מעוניינים ברכישת רכבים מסוגים שונים: רכבים פרטיים לצד מסחריים, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, מוניות, טרקטורונים, אופנועים ועוד. עבור אנשים המעוניינים להרוויח סכום נאה על מכירת הרכב שלהם, ולא להמשיך ולשלם את בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג זה להיות בעל שווי כספי משמעותי.

כיצד להרוויח כסף ממכירת הרכב

בסיטואציות בהן רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה שגרמה לו נזק רב, מוגדר ע"פ החוק כרכב שאסור להשתמש בו. רכבים אלו, באם נשארים עומדים ללא שימוש, גורמים לא פעם נזק סביבתי. כמו כן בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך לשלם לא מעט כסף, כגון תשלום עלות טסט שנתי. מכירת מגרש פירוק רכבים תל אביב יכולה להניב עבור אותם בעלי רכבים אלו סכום לא קטן, בהתאם ל סוג הרכב ומצבו. בפעמים רבות התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יהיה במזומן. כמו כן לרוב יכלול שירות מכירת מגרש פירוק רכבים תל אביב גם את עלות הובלת הרכב מהמקום בו הוא נמצא ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם שונה כרכב פעיל. לעומת זאת, במקרים אחרים יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו פרטנית לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

מי מגדיר אם רכב מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. על מנת שתדעו באופן וודאי אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים סוג זה של שירות.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים מסויימים שעוסקים ברכישה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים סכומים שונים עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג כלי הכרב ולמצב שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל תמורת רכב לפירוק יהיה 1,000-4000 ₪. במידה ומוכרים רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר שלו עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

שלבים במכירת רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוק, יש לעבור כמה שלבים. יש להודיע למשרד התחבורה כי כלי רכב זה אינו ימשיך לשמש אתכם. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה שהרכב שלכם יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא מומלץ לבדוק באם קיימת אפשרות לקבל החזר בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את כלי הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה כאשר הוא כבר שילם את אגרת הטסט. במצבים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין הטסט, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר ביצוע שלבים אלו ניתן לפנות אל כמה ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירת רכב לברזל

קיים הבדל בין קניית רכב לפירוק ובין קניית  רכב לברזל. כאשר אדם קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו השונים מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירה של רכב לצורך פירוק לרוב תשמש את הספק שקנה אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

רכבים לצורך פירוק בכל רחבי הארץ

כאמור יש הרבה ספקים אשר פעילותם כוללת רכישה של מגרש פירוק רכבים תל אביב. כמה מה ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת אחרים, אשר מספקים את השירות בכל רחבי הארץ.

תוכנית גריטת רכבים

גריטת רכב משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בישראל מצויים כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – ירושלים, מרכז, דרום וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר גובשה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מספקת מענה עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים של הרכב אשר הרכב שלו מתאימה להיכלל במסגרת גריטה יקבל עליו שווי של שלושת אלפים שקלים. תוכנית זו נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נפלטת מכוניות ישנות. כמו כן הורדת כלי רכב אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרום ל תאונה. בנוסף התוכנית מסייעת בהפחתת כמות הרכבים אשר ניצבים ללא תנועה בצדי הדרכים.

איזה רכב יכול להפוך לגרוטאה בתשלום

קיימים שיקולים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להיכלל בתוכנית הגריטה: פרמטר אחד הינו שנתון היצור של הרכב המיועד לגריטה. רכב מתאים לגריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. כמו כן נקבע הדבר בהתאם תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי הבעלים החוקיים שלו. פרמטר רביעי כולל בתוכנית הגריטה רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה בכוחות עצמו (נסיעה) ולא בעזרת שימוש בגר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן