דרוש לא מעט כסף על מנת להחזיק רכב, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן להשתמש בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים בתדירות גבוהה. כאשר הרכב מגיע לעיתים תכופות למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו להוצאה כבדה, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. כמו כן פחות משתלם להוציא כסף על מכונית או כל כלי רכב אחר באם הרכב עבר תאונה, ויעלה הרבה כסף לתקן אותו. כמו כן יש סיטואציות בהם אדם מנסה למכור את הרכב תקופה ממושכת ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצים רבים למכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא צולחים. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול למכור את הרכב ל פירוק רכבים באר שבע.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה פירוק רכבים באר שבע

ישנם לא מעט גורמים עסקיים אשר רוכשים פירוק רכבים באר שבע. גורמים אלו מעוניינים ברכישת סוגים שונים של רכבים: מסחרי, פרטי, משאיות, מלגזות, קטנועים, אוטובוסים, מוניות וכדומה. עבור אנשים שחפצים להרוויח כסף מהמכירה של הרכב שלהם, ולא להמשיך ולשאת ב בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל שווי כספי משמעותי.

כיצד להרוויח כסף ממכירת הרכב

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה קשה, מוגדר בהתאם ל החוק כרכב שאין להשתמש בו. רכבים אלו, באם נשארים עומדים ללא שימוש, גורמים לא פעם נזק סביבתי. כמו כן בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך לשלם לא מעט כסף, כגון תשלום עלות טסט שנתי. מכירת פירוק רכבים באר שבע יכולה להניב עבור בעלי רכבים אלו סכום נאה, בהתאם ל סוג הרכב ומצבו. במרבית המקרים התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יהיה במזומן. לצד זה לרוב יכלול שירות מכירת פירוק רכבים באר שבע גם את עלות הובלת הרכב מהמקום בו הוא נמצא ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם במקרים מסוימים לצורך מכירתם לגורם פרטי כרכב פעיל. בפעמים אחרות יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו פרטנית לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

האם הרכב שלי מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. על מנת שתדעו באופן וודאי אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, כדאי לפנות לאחד הספקים המציעים סוג זה של שירות.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים שונים שעוסקים בקניית רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יקבע בהתאם לסוג כלי הכרב ולמצב שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל על רכב לפירוק יהיה 1,000-4000 ₪. במידה ומתייחסים ל רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר עשוי להיות גבוה משמעותית ביותר ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לבצע מספר הליכים פרוצדורליים. יש להודיע למשרד התחבורה כי כלי רכב זה אינו ימשיך לנסוע על הכביש. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה כי רכב זה יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. לאחר מכן מומלץ לבדוק באם ניתן לקבל זיכוי בגין דמי רישוי של הרכב – טסט. קיימים לא מעט מצבים בהם אדם מחליט להוריד את כלי הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה כאשר הוא כבר שילם את אגרת הטסט. במצבים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת רישום זו, על פי החלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. בשלב הבא אפשר לפנות אל כמה ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, ו לקבל הצעות מחיר.

מכירה של רכב לברזל

יש הבדל בין קניית רכב לפירוק ובין קניית  רכב לברזל. כאשר אדם קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו השונים מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירה של רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שקנה אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים הפנימיים והחיצוניים של הרכב.

רכבי פירוק בכל אזור בארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת רכישת פירוק רכבים באר שבע. חלק מה ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון אזורים רחב.

תוכנית הגריטה

גריטת רכב משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בישראל יש אזורים שונים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – חיפה, ירושלים, מרכז ודרום. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר גובשה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מספקת מענה עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים של הרכב אשר הרכב שלו מתאימה לתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של 3000 ₪. תוכנית גריתת רכב נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטת כלי רכב ישנים במיוחד. כמו כן הורדת רכבים אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. כמו כן התוכנית מסייעת צמצום כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

סוגי הרכבים המתאימים לתוכנית גריטה

קיימים כמה שיקולים אשר קובעים באם רכב מתאים לגריטה: פרמטר אחד הינו השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. פרמטר שני יהיה תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת הרכב למגרש גריטה על ידי בעליו על פי החוק. פרמטר רביעי כולל בתוכנית הגריטה רכבים שאינם משועבדים או לחליפין מעוקלים. כמו כן על הרכב להגיע לאזור הגריטה תוך כדי נסיעה ולא על ידי גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן