להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר כדאי להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן להשתמש בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא נזקק ל טיפולים שוב ושוב. כאשר הרכב מגיע פעם אחר פעם למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו לפחות משתלם, ולכן מומלץ לבחון חלופות. סיטואציה נוספת בה פחות משתלם להוציא כסף על כלי תחבורה באם הרכב עבר תאונה, ויעלה הרבה כסף לתקן אותו. בנוסף יש מקרים בהם אדם מנסה למכור את הרכב לאורך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום בלוחות מכירת רכב באינטרנט או בעיתון לא עוזרים. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול מכירת רכבים אחרי תאונה למכירה.

מנוף משנע רכב לפירוק

רכבים לצורך פירוק – מי קונה

ישנם ספקים עסקיים אשר רוכשים רכבים אחרי תאונה למכירה. ספקים מעוניינים ברכישת מגוון סוגי רכב: מסחרי, פרטי, משאיות, מלגזות, קטנועים, אוטובוסים, מוניות וכדומה. עבור אנשים המעוניינים להרוויח ממכירת רכבם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל ערך רב.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

בסיטואציות בהן רכב, אם יוצר לפני זמן רב, או שהוא עבר תאונה שגרמה לו נזק רב, מוגדר בהתאם ל החוק כרכב שאסור להשתמש בו. רכבים מסוג זה, באם לא משתמשים בהם, גורמים לא פעם למפגע תברואתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך להוציא כספים, כגון תשלום דמי נהיגה שנתיים. מכירת רכבים אחרי תאונה למכירה יכולה להניב עבור בכלי רכבים אלו אלו סכום לא קטן, בהתאם ל סוג הרכב ומצבו. קיימים לא מעט מצבים בהם התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. כמו כן לרוב יכלול שירות מכירת רכבים אחרי תאונה למכירה גם את עלות הגרירה של הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים הרוכשים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם אחר כרכב פעיל. לעומת זאת, במקרים אחרים יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו באופן פרטני לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

האם הרכב שלי מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. בכדי שתוכלו לדעת באופן וודאי אם הרכב שלכם מתאים למכירה לפירוק, יש לפנות לאחד הספקים המציעים שירות זה.

כמה ניתן לקבל עבור רכב שנמכר לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים ברכישת רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יקבע בהתאם לסוג הרכב ולמצבו. הסכום הממוצע שניתן לקבל בגין רכב לפירוק יהיה בטווח המחירים 1000 ועד 4000 שקלים. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, שוויו לפירוק עשוי להיות גבוה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה כוללת פרוצדורת מכירת רכבים אחרי תאונה למכירה

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לעשות קודם כל כמה דברים. יש להודיע למשרד התחבורה כי רכב זה אינו ימשיך לנסוע על הכביש. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה שהרכב שלכם יורד מהכביש. טופס זה נקרא ביטול רכב. לאחר מכן מומלץ לבחון באם אפשר לקבל תמורה בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים הרבה מצבים בהם אדם מחליט להוריד את כלי הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה כאשר הוא כבר שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במקרים אלו לא פעם רשאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, על פי החלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר ביצוע שלבים אלו מומלץ לפנות אל כמה ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, ו לקבל הצעות מחיר.

מכירה לברזל

קיים הבדל בין קנייה של רכב לפירוק ובין קניית  רכב לברזל. כאשר ספק קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירת רכב לצורך פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים הפנימיים והחיצוניים של הרכב.

רכבים לצורך פירוק בכל רחבי הארץ

כאמור יש הרבה ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת רכישת רכבים אחרי תאונה למכירה. יש ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון אזורים רחב.

תוכנית הגריטה

גריטת רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בארץ יש כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – דרום, מרכז, ירושלים וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא נותנת פתרון עבור רכבים ששנת היצור שלהם חלה לפני שני עשורים, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים של הרכב אשר מכוניתו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של 3000 שקלים. תוכנית גריתת רכב נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטה של מכוניות ישנות. כמו כן הורדת כלי רכב אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטיחות הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. בנוסף התוכנית תורמת ל צמצום כמות הרכבים אשר ניצבים ללא תנועה בצדי הדרכים.

איזה רכב יכול להפוך לגרוטאה בתשלום

קיימים מספר פרמטרים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להיכלל בתוכנית הגריטה: פרמטר אחד הינו השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית גריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. פרמטר שני יהיה תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת הרכב למגרש גריטה על ידי בעליו על פי החוק. פרמטר רביעי כולל בתוכנית רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב להגיע לאזור הגריטה תוך כדי נסיעה ולא על ידי גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן