דרוש לא מעט כסף על מנת להחזיק רכב, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב נותן מענה לצרכים וניתן לעשות בו שימוש וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ששנת היצור שלו חלה מזמן, לפעמים נוצר מצב בו הוא צריך טיפולים בתדירות גבוהה. כאשר הרכב מגיע לעיתים תכופות למוסך, עלות אחזקתו הופכת אותו לפחות משתלם, ולכן מומלץ לבחון חלופות. כמו כן פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועל מנת לתקן אותו צריכים להוציא הרבה כסף. בנוסף יש סיטואציות בהם אדם מנסה למכור את הרכב במשך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל כל המאמצים למכור הרכב על ידי פרסום מודעות בעיתונים או באתרי מכירת רכב באינטרנט לא עוזרים. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול מכירת מכוניות לפירוק תל אביב.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה רכבים לצורך פירוק

ישנם ספקים עסקיים אשר קונים מכוניות לפירוק תל אביב. גורמים אלו מעוניינים ברכישת רכבים מסוגים שונים: רכבים פרטיים לצד מסחריים, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, מוניות, טרקטורונים, אופנועים ועוד. עבור אנשים אשר רוצים להרוויח כסף מהמכירה של הרכב שלהם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות זה להיות בעל ערך רב.

כיצד להרוויח כסף ממכירת הרכב

בסיטואציות בהן רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה קשה, מוגדר על פי החוק כרכב שיש להימנע ולא להשתמש בו. רכבים אלו, באם לא משתמשים בהם, גורמים לא פעם נזק סביבתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך ולשאת בעלויות, כגון תשלום דמי נהיגה שנתיים. מכירת מכוניות לפירוק תל אביב יכולה להניב עבור בעלי רכבים אלו סכום משמעותי, תלוי סוג הרכב ומצבו. קיימים לא מעט מצבים בהם התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. בנוסף לרוב יכלול שירות מכירת מכוניות לפירוק תל אביב גם את עלות גרירת הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או רכבים פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם שונה כרכב פעיל. במקרים אחרים יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו פרטנית לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

האם הרכב שלי מתאים לפירוק

רוב הרכבים המיועדים למכירה לפירוק ישנים או שעברו תאונה קשה. בכדי לדעת באופן וודאי אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, כדאי לפנות לאחד הספקים המציעים שירות זה.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים שונים שעוסקים ברכישת רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים סכומים שונים עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג כלי הכרב ולמצבו. הסכום הממוצע שניתן לקבל בגין רכב לפירוק יהיה אלף שקלים ועד ארבת אלפים שקלים. במידה ומוכרים רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר שלו עשוי להיות גבוה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה כוללת פרוצדורת מכירת מכוניות לפירוק תל אביב

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוק, יש לעשות קודם כל כמה דברים. יש להודיע למשרד התחבורה כי כלי רכב זה אינו ימשיך לשמש אתכם. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה כי הרכב יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. לאחר מכן מומלץ לבדוק באם אפשר לקבל תמורה בגין דמי רישוי של הרכב – טסט. קיימים הרבה מצבים בהם אדם מחליט להוריד את הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במקרים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת רישום זו, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר ביצוע שלבים אלו מומלץ לפנות אל מספר ספקים אשר קונים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירה לברזל

מצוי הבדל בין רכישה של רכב לפירוק ובין קנייה של  רכב לברזל. כאשר ספק קונה רכב לברזל הוא מבצע פירוק של הרכב לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירת רכב לצורך פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים הפנימיים והחיצוניים של הרכב.

שירות בכל חלקי הארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת קניית מכוניות לפירוק תל אביב. חלק מה ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון רחב של אזורים.

תוכנית גריטה

גריטת רכב משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במקום המוגדר לשם כך. בארץ קיימים כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – ירושלים, מרכז, דרום וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מספקת מענה עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים החוקי של הרכב אשר מכוניתו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של 3000 ₪. תוכנית זו נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטת רכבים ישנים. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטיחות הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרום ל תאונה. יתרה מכך התוכנית מסייעת בהפחתת כמות הרכבים אשר עומדים ללא נוע בצדי הדרכים.

אלו רכבים מתאימים לגריטה

קיימים שיקולים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים לגריטה: פרמטר אחד הינו שנת הייצור של הרכב. רכב מתאים לגריטה יהיה רכב אשר יוצר לפני שנת 1992. כמו כן נקבע הדבר בהתאם תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת הרכב למגרש גריטה על ידי בעליו החוקיים. פרמטר רביעי כולל בתוכנית הגריטה רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה בכוחות עצמו (נסיעה) ולא בעזרת שימוש בגר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן