להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר יוצא משתלם להוציא באם הרכב נותן מענה לצרכים וניתן לנהוג בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ששנת היצור שלו חלה מזמן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים לעיתים תכופות. כאשר הרכב מגיע שוב ושוב למוסך, עלות התיקון שלו הופכת אותו לפחות משתלם, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. מקרה נוסף בו פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ויעלה הרבה כסף לתקן אותו. בנוסף יש מצבים בהם אדם מנסה למכור את הרכב תקופה ממושכת ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצים רבים למכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא צולחים. במקרים מסוג זה מומלץ לשקול מכירת מכירת רכב לפירוק פתח תקווה.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה מכירת רכב לפירוק פתח תקווה

ישנם לא מעט גורמים עסקיים אשר רוכשים מכירת רכב לפירוק פתח תקווה. גורמים אלו מעוניינים ברכישת רכבים מסוגים שונים: רכבים פרטיים לצד מסחריים, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, מוניות, טרקטורונים, אופנועים ועוד. עבור אנשים שחפצים להרוויח סכום נאה על מכירת הרכב שלהם, ולא להמשיך ולשלם את בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל יתרון גדול.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

בסיטואציות בהן רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה קשה, מוגדר בהתאם ל החוק כרכב שאין להשתמש בו. רכבים הללו, באם לא משתמשים בהם, גורמים לא פעם נזק סביבתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך ולשאת בעלויות, כגון תשלום עלות טסט שנתי. מכירת מכירת רכב לפירוק פתח תקווה יכולה להניב עבור אותם בעלי רכבים אלו סכום לא קטן, על פי סוג הרכב ומצבו. במרבית המקרים התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יבוצע במזומן. בנוסף לרוב יכלול שירות מכירת מכירת רכב לפירוק פתח תקווה גם את עלות הגרירה של הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

לאן מיועד רכב לפירוק

ספקים אשר קונים רכבים ישנים או רכבים פגומים רוכשים אותם במקרים מסוימים לצורך מכירתם לגורם אחר כרכב פעיל. לעומת זאת, במקרים אחרים יפורק הרכב, וחלקיו ימכרו באופן פרטני לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

מי מגדיר אם רכב מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. על מנת שתדעו באופן וודאי אם הרכב שלכם מתאים למכירה לפירוק, יש לפנות לאחד הספקים המציעים סוג שירות זה.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים ברכישה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יוצע בהתאם לסוג כלי הכרב ולמצבו. הסכום הממוצע שניתן לקבל בגין רכב לפירוק יהיה 1,000-4000 ₪. במידה ומוכרים רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר שלו עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לעשות קודם כל כמה דברים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי הרכב אינו ימשיך לשמש אתכם. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה כי הרכב יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא כדאי לבדוק באם ניתן לקבל החזר בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת הטסט. במצבים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר מכן מומלץ לפנות אל כמה ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, בכדי לקבל הצעות מחיר.

מכירת רכב לברזל

קיים הבדל בין קניית רכב לפירוק ובין קניית  רכב לברזל. כאשר אדם קונה רכב לברזל הוא מבצע פירוק של הרכב לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירת רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שקנה אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

רכבים לצורך פירוק בכל רחבי הארץ

כאמור יש הרבה ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת קנייה של מכירת רכב לפירוק פתח תקווה. כמה מה ספקים הפועלים באזור מרכזי בארץ לעומת אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון אזורים רחב.

תוכנית הגריטה

גריטה של רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בישראל יש כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – חיפה, ירושלים, מרכז ודרום. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא נותנת פתרון עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים של הרכב אשר הרכב שלו מתאימה לתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של שלושת אלפים שקלים. תוכנית גריטה נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטה של מכוניות ישנות. כמו כן הורדת רכבים אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. בנוסף התוכנית תורמת ל צמצום כמות הרכבים אשר עומדים ללא נוע בצדי הדרכים.

סוגי הרכבים המתאימים לתוכנית גריטה

קיימים שיקולים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להפוך לגרוטאה: קודם כל יש לבחון את שנת הייצור של הרכב. רכב מתאים להיכלל בתוכנית יהיה רכב אשר יוצר טרום שנת 1992. פרמטר שני יהיה תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי בעליו החוקיים. פרמטר רביעי כולל בתוכנית רכבים שאינם מעוקלים או משועבדים. כמו כן על הרכב להגיע לאזור הגריטה בכוחות עצמו (נסיעה) ולא בעזרת שימוש בגר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן