להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן לעשות בו שימוש וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ששנת היצור שלו חלה מזמן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים לעיתים תכופות. כאשר הרכב מגיע לעיתים תכופות למוסך, עלות התיקון שלו הופכת אותו לפחות משתלם, ולכן מומלץ לבחון חלופות. סיטואציה נוספת בה פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. כמו כן יש סיטואציות בהם אדם מנסה למכור את הרכב לאורך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצים רבים למכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא צולחים. במקרים כדוגמת המקרים הללו ואחרים מומלץ לשקול למכור את הרכב ל מכירת רכב לפירוק רחובות.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה מכירת רכב לפירוק רחובות

ישנם לא מעט גורמים עסקיים אשר רוכשים מכירת רכב לפירוק רחובות. ספקים מעוניינים ברכישת סוגים שונים של רכבים: פרטי, מסחרי, אופנועים, מלגזות, מוניות, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, רכבי קארטינג וכדומה. עבור אנשים אשר רוצים להרוויח ממכירת רכבם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות זה להיות בעל יתרון גדול.

כיצד להרוויח כסף ממכירת הרכב

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה שגרמה לו נזק רב, מוגדר על פי החוק כרכב שאסור להשתמש בו. רכבים הללו, באם נשארים עומדים ללא שימוש, גורמים לא פעם למפגע תברואתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך לשלם לא מעט כסף, כגון תשלום עלות טסט שנתי. מכירת מכירת רכב לפירוק רחובות יכולה להניב עבור אותם בעלי רכבים אלו סכום משמעותי, על פי סוג הרכב ומצבו. במרבית המקרים התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יהיה במזומן. בנוסף לרוב יכלול שירות מכירת מכירת רכב לפירוק רחובות גם את עלות הגרירה של הרכב מהמקום בו הוא נמצא ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

לאן מיועד רכב לפירוק

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או רכבים פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם אחר כרכב פעיל. לעומת זאת, במקרים אחרים יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו באופן פרטני לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

כיצד יודעים אם רכב מתאים לפירוק

רוב הרכבים המיועדים למכירה לפירוק ישנים או שעברו תאונה קשה. בכדי שתוכלו לדעת באופן מוחלט אם הרכב שבבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים סוג שירות זה.

כמה ניתן לקבל עבור רכב שנמכר לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים בקניית רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים שווי משתנה עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג כלי הכרב ולמצב שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל תמורת רכב לפירוק יהיה אלף שקלים ועד ארבת אלפים שקלים. במידה ומוכרים רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, שוויו לפירוק עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לעשות קודם כל כמה דברים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי רכב זה אינו ימשיך לשמש אתכם. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה כי רכב זה יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. לאחר מכן כדאי לבדוק באם קיימת אפשרות לקבל תמורה בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את רכבו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במקרים אלו לא פעם רשאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר מכן מומלץ לפנות אל מספר ספקים אשר קונים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירת רכב לברזל

יש הבדל בין קנייה של רכב לפירוק ובין קנייה של  רכב לברזל. כאשר ספק קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת החלקים שלו מוכר לגורמים המעוניינים להם. מכירת רכב לצורך פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים הפנימיים והחיצוניים של הרכב.

רכבי פירוק בכל אזור בארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר פעילותם כוללת רכישה של מכירת רכב לפירוק רחובות. יש ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות בכל רחבי הארץ.

תוכנית גריטה

גריטה של רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במקום המוגדר לשם כך. בארץ קיימים כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – חיפה, ירושלים, מרכז ודרום. תוכנית הגריטה הינה תוכנית שיוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא נותנת פתרון עבור רכבים ששנת היצור שלהם חלה לפני שני עשורים, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים החוקי של הרכב אשר המכונית שלו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של 3000 שקלים. תוכנית גריטה נוצרה במטרה להפחית כמות זיהום אוויר אשר נפלטת כלי רכב ישנים במיוחד. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. יתרה מכך התוכנית מסייעת בהפחתת כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

אלו רכבים מתאימים לגריטה

קיימים כמה שיקולים אשר קובעים באם רכב מתאים להפוך לגרוטאה: ראשית תלוי הדבר ב שנתון היצור של הרכב המיועד לגריטה. רכב מתאים לגריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. כמו כן נקבע הדבר בהתאם תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת הרכב למגרש גריטה על ידי הבעלים החוקיים שלו. פרמטר רביעי כולל בתוכנית זו רכבים שאינם מעוקלים או משועבדים. כמו כן על הרכב להגיע לאזור הגריטה תוך כדי נסיעה ולא על ידי גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן