אחזקת רכב עולה לא מעט כסף, סכום אשר יוצא משתלם להוציא באם הרכב נותן מענה לצרכים וניתן לנהוג בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים שוב ושוב. כאשר הרכב מגיע שוב ושוב למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו להוצאה לא משתלמת, ולכן מומלץ לבחון חלופות. מקרה נוסף בו פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. כמו כן יש סיטואציות בהם אדם מנסה למכור את הרכב לאורך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא עוזרים. במקרים מסוג זה מומלץ לשקול מכירת פירוק רכבים באילת.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה פירוק רכבים באילת

ישנם הרבה גורמים עסקיים אשר מספקים שירות רכישת פירוק רכבים באילת. ספקים מעוניינים ברכישת מגוון סוגי רכב: פרטי, מסחרי, אופנועים, מלגזות, מוניות, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, רכבי קארטינג וכדומה. עבור אנשים אשר רוצים להרוויח כסף מהמכירה של הרכב שלהם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג זה להיות בעל שווי כספי משמעותי.

כיצד להרוויח כסף ממכירת הרכב

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה שפגמה רמות רכב, מוגדר ע"פ החוק כרכב שאסור להשתמש בו. רכבים אלו, באם נשארים עומדים ללא שימוש, גורמים לא פעם נזק סביבתי. כמו כן בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך ולשאת בעלויות, כגון תשלום תשלום בגין דמי רישוי. מכירת פירוק רכבים באילת יכולה להניב עבור אותם בעלי רכבים אלו סכום נאה, על פי סוג הרכב ומצבו. במרבית המקרים התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יבוצע במזומן. לצד זה לרוב יכלול שירות מכירת פירוק רכבים באילת גם את עלות הגרירה של הרכב מהמקום בו הוא נמצא ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

לאן מיועד רכב לפירוק

ספקים אשר רוכשים רכבים פגומים או ישנים רוכשים אותם במקרים מסוימים לצורך מכירתם לגורם מסחרי כרכב פעיל. במקרים אחרים יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו בנפרד לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

האם הרכב שלי מתאים לפירוק

רוב הרכבים המיועדים למכירה לפירוק ישנים או שעברו תאונה קשה. על מנת שתדעו באופן וודאי אם הרכב שלכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים סוג זה של שירות.

מה שווי רכב לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים ברכישת רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים סכומים שונים עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג כלי הכרב ולמצב שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל על רכב לפירוק יהיה בטווח המחירים 1000 ועד 4000 שקלים. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר שלו עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לעשות קודם כל כמה דברים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי הרכב אינו ימשיך לנסוע על הכביש. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה שהרכב שלכם יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא מומלץ לבדוק באם קיימת אפשרות לקבל החזר בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים לא מעט מצבים בהם אדם מחליט להוריד את רכבו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במקרים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת רישום זו, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר ביצוע שלבים אלו אפשר לפנות אל מספר ספקים אשר רוכשים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירה של רכב לברזל

מצוי הבדל בין רכישה של רכב לפירוק ובין רכישה של  רכב לברזל. כאשר גורם כלשהו קונה רכב לברזל הוא מבצע פירוק של הרכב לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו מוכר לגורמים המעוניינים להם. מכירה של רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שקנה אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

שירות בכל חלקי הארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת רכישה של פירוק רכבים באילת. כמה מה ספקים הפועלים באזור מסוים בלבד לעומת ספקים, אשר מספקים את השירות במגוון אזורים רחב.

תוכנית גריטת רכבים

גריטת רכב משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בארץ מצויים מספר אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – חיפה, ירושלים, מרכז ודרום. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מייצרת פתרון עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים החוקי של הרכב אשר מכוניתו מתאימה לתוכנית גריטה יקבל עליו שווי של שלושת אלפים שקלים. תוכנית גריתת רכב נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטה של כלי רכב ישנים במיוחד. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטיחות הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. יתרה מכך התוכנית מסייעת צמצום כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

סוגי הרכבים המתאימים לתוכנית גריטה

קיימים כמה שיקולים אשר קובעים באם רכב מתאים להיכלל בתוכנית הגריטה: פרמטר אחד הינו השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית גריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. סוג שני של פרמטר הינו תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו מסירת הרכב על ידי בעליו על פי החוק. פרמטר רביעי כולל בתוכנית זו רכבים שאינם מעוקלים או משועבדים. כמו כן על הרכב להגיע לאזור הגריטה בנסיעה עצמית ולא בעזרת גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן