להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן להשתמש בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא נזקק ל טיפולים שוב ושוב. כאשר הרכב מגיע לעיתים תכופות למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו להוצאה כבדה, ולכן מומלץ לבחון חלופות. כמו כן פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. בנוסף יש מקרים בהם אדם מנסה למכור את הרכב במשך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום מודעות בעיתונים או באתרי מכירת רכב באינטרנט לא נושאים פרי. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול מכירת פירוק רכבים ברהט.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה פירוק רכבים ברהט

ישנם ספקים עסקיים אשר רוכשים פירוק רכבים ברהט. ספקים מעוניינים ברכישת רכבים מסוגים שונים: פרטי, מסחרי, אופנועים, מלגזות, מוניות, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, רכבי קארטינג וכדומה. עבור אנשים המעוניינים להרוויח סכום נאה על מכירת הרכב שלהם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל שווי כספי משמעותי.

מכירת הרכב שתשיא לך תועלת

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה קשה, מוגדר בהתאם ל החוק כרכב שיש להימנע ולא להשתמש בו. רכבים הללו, באם נשארים עומדים ללא שימוש, גורמים לא פעם למפגע תברואתי. בנוסף, בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך ולשאת בעלויות, כגון תשלום דמי נהיגה שנתיים. מכירת פירוק רכבים ברהט יכולה להניב עבור בכלי רכבים אלו אלו סכום משמעותי, בהתאם ל סוג הרכב ומצבו. קיימים לא מעט מצבים בהם התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. כמו כן לרוב יכלול שירות מכירת פירוק רכבים ברהט גם את עלות גרירת הרכב מהמקום בו הוא נמצא ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים אשר קונים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם פרטי כרכב פעיל. בפעמים אחרות יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו באופן פרטני לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

האם הרכב שלי מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. בכדי שתוכלו לדעת באופן מוחלט אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים שירות זה.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים בקנייה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים סכומים שונים עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג הרכב ולמצבו. הסכום הממוצע שניתן לקבל תמורת רכב לפירוק יהיה אלף שקלים ועד ארבת אלפים שקלים. במידה ומתייחסים ל רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר שלו עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לבצע מספר הליכים פרוצדורליים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי כלי רכב זה אינו ימשיך לשמש אתכם. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה כי רכב זה יורד מהכביש. טופס זה נקרא ביטול רכב. לאחר מכן מומלץ לבדוק באם אפשר לקבל זיכוי בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת הטסט. במקרים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, על פי החלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. בשלב הבא מומלץ לפנות אל כמה ספקים אשר רוכשים רכבים לצורך פירוק, בכדי לקבל הצעות מחיר.

מכירה לברזל

מצוי הבדל בין קניית רכב לפירוק ובין קנייה של  רכב לברזל. כאשר גורם כלשהו קונה רכב לברזל הוא מבצע פירוק של הרכב לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו השונים מוכר לגורמים המעוניינים להם. מכירה של רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

רכבי פירוק בכל אזור בארץ

כאמור יש לא מעט ספקים אשר פעילותם כוללת רכישה של פירוק רכבים ברהט. כמה מה ספקים הפועלים באזור מרכזי בארץ לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון רחב של אזורים.

תוכנית הגריטה

גריטת רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במקום המוגדר לשם כך. בארץ קיימים מספר אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – ירושלים, מרכז, דרום וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מייצרת פתרון עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. בעליו של הרכב אשר מכוניתו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל עליו שווי של 3000 שקלים. תוכנית גריטה נוצרה במטרה לצמצם כמות זיהום אוויר אשר נפלטת כלי רכב ישנים במיוחד. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטחון נהגים אחרים בכביש והולכי רגל, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. בנוסף התוכנית מסייעת בהפחתת כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

איזה רכב יכול להפוך לגרוטאה בתשלום

קיימים שיקולים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להיכלל בתוכנית הגריטה: קודם כל יש לבחון את השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית יהיה רכב אשר יוצר טרום שנת 1992. סוג שני של פרמטר הינו תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי הבעלים החוקיים שלו. פרמטר רביעי כולל בתוכנית הגריטה רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה בנסיעה עצמית ולא בעזרת גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן