אחזקת רכב עולה לא מעט כסף, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן לנהוג בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים בתדירות גבוהה. כאשר הרכב מגיע לעיתים תכופות למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו להוצאה לא משתלמת, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. כמו כן פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. כמו כן יש מקרים בהם אדם מנסה למכור את הרכב תקופה ממושכת ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצים רבים למכירת הרכב על ידי פרסום מודעות בעיתונים או באתרי מכירת רכב באינטרנט לא עוזרים. במקרים כדוגמת המקרים הללו ואחרים מומלץ לשקול מכירת פירוק רכבים וולוו.

מנוף משנע רכב לפירוק

רכבים לצורך פירוק – מי קונה

ישנם ספקים עסקיים אשר קונים פירוק רכבים וולוו. ספקים מעוניינים ברכישת רכבים מסוגים שונים: מסחרי, פרטי, משאיות, מלגזות, קטנועים, אוטובוסים, מוניות וכדומה. עבור אנשים המעוניינים להרוויח סכום נאה על מכירת הרכב שלהם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות זה להיות בעל ערך רב.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה קשה, מוגדר על פי החוק כרכב שאין להשתמש בו. רכבים מסוג זה, באם נשארים עומדים ללא שימוש, גורמים לא פעם נזק סביבתי. כמו כן בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך לשלם לא מעט כסף, כגון תשלום עלות טסט שנתי. מכירת פירוק רכבים וולוו יכולה להניב עבור בכלי רכבים אלו אלו סכום משמעותי, תלוי סוג הרכב ומצבו. קיימים לא מעט מצבים בהם התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. לצד זה לרוב יכלול שירות מכירת פירוק רכבים וולוו גם את עלות הגרירה של הרכב מהמקום בו הוא נמצא בעת הנוכחית ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

לאן מיועד רכב לפירוק

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם מסחרי כרכב פעיל. במקרים אחרים יפורק הרכב, וחלקיו ימכרו בנפרד לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

מי מגדיר אם רכב מתאים לפירוק

רוב הרכבים המיועדים למכירה לפירוק ישנים או שעברו תאונה קשה. על מנת שתדעו באופן וודאי אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים סוג זה של שירות.

כמה ניתן לקבל עבור רכב שנמכר לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים ברכישת רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים שווי משתנה עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג הרכב שלכם ולמצב החלקים שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל על רכב לפירוק יהיה בטווח המחירים 1000 ועד 4000 שקלים. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר שלו עשוי להיות גבוה משמעותית ביותר ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לבצע מספר הליכים פרוצדורליים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי הרכב אינו ימשיך לשמש אתכם. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה כי הרכב יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. לאחר מכן כדאי לבדוק באם אפשר לקבל תמורה בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את רכבו מהכביש בתחילת שנה כאשר הוא כבר שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במצבים אלו לא פעם רשאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. בשלב הבא מומלץ לפנות אל מספר ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירה לברזל

קיים הבדל בין קניית רכב לפירוק ובין רכישה של  רכב לברזל. כאשר גורם כלשהו קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירת רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

רכבים לצורך פירוק בכל רחבי הארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת רכישת פירוק רכבים וולוו. יש ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון רחב של אזורים.

תוכנית גריטה

גריטת רכב משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במקום המוגדר לשם כך. בארץ יש מספר אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – דרום, מרכז, ירושלים וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מספקת מענה עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. בעליו של הרכב אשר מכוניתו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל תמורתו שווי של שלושת אלפים שקלים. תוכנית זו נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטה של כלי רכב ישנים במיוחד. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור בעקבותיו תאונה. יתרה מכך התוכנית עוזרת בהפחתת כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

אלו רכבים מתאימים לגריטה

קיימים כמה שיקולים אשר קובעים באם רכב מתאים להפוך לגרוטאה: פרמטר אחד הינו השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית יהיה רכב אשר יוצר לפני שנת 1992. כמו כן נקבע הדבר בהתאם תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי הבעלים החוקיים שלו. פרמטר רביעי כולל בתוכנית הגריטה רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב להגיע לאזור הגריטה בכוחות עצמו (נסיעה) ולא בעזרת שימוש בגר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן