דרוש לא מעט כסף על מנת להחזיק רכב, סכום אשר כדאי להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן להשתמש בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא צריך טיפולים בתדירות גבוהה. כאשר הרכב מגיע שוב ושוב למוסך, עלות התיקון שלו הופכת אותו להוצאה לא משתלמת, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. סיטואציה נוספת בה פחות משתלם להוציא כסף על כלי תחבורה באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. יתרה מכך יש מצבים בהם אדם מנסה למכור את הרכב במשך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל כל המאמצים למכור הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא עוזרים. במקרים כדוגמת המקרים הללו ואחרים מומלץ לשקול מכירת פירוק רכבים נשר.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה פירוק רכבים נשר

ישנם ספקים עסקיים אשר רוכשים פירוק רכבים נשר. ספקים אלו מעוניינים ברכישת מגוון סוגי רכב: פרטי, מסחרי, אופנועים, מלגזות, מוניות, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, רכבי קארטינג וכדומה. עבור אנשים אשר רוצים להרוויח כסף מהמכירה של הרכב שלהם, ולא להמשיך ולהוציא על בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל יתרון גדול.

מכירת הרכב שתשיא לך תועלת

יש מגוון מצבים רכב, אם יוצר לפני זמן רב, או שהוא עבר תאונה שגרמה לו נזק רב, מוגדר על פי החוק כרכב שאסור להשתמש בו. רכבים אלו, באם לא עושים בהם שימוש, גורמים לא פעם למפגע תברואתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך לשלם לא מעט כסף, כגון תשלום דמי נהיגה שנתיים. מכירת פירוק רכבים נשר יכולה להניב עבור בעלי רכבים אלו סכום נאה, בהתאם ל סוג הרכב ומצבו. במרבית המקרים התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יבוצע במזומן. לצד זה לרוב יכלול שירות מכירת פירוק רכבים נשר גם את עלות הובלת הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

אפשרויות שונות עבור הרכב

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם מסחרי כרכב פעיל. בפעמים אחרות יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו באופן פרטני לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

האם הרכב שלי מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. בכדי שתוכלו לדעת באופן וודאי אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, כדאי לפנות לאחד הספקים המציעים סוג שירות זה.

כמה ניתן לקבל עבור רכב שנמכר לפירוק

ספקים מסויימים שעוסקים ברכישת רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יקבע בהתאם לסוג הרכב ולמצבו. הסכום הממוצע שניתן לקבל בגין רכב לפירוק יהיה אלף שקלים ועד ארבת אלפים שקלים. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, שוויו לפירוק עשוי להיות גבוה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוק, יש לעבור כמה שלבים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי הרכב אינו ימשיך לשמש אתכם. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה כי הרכב יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא כדאי לבדוק באם קיימת אפשרות לקבל החזר בגין דמי רישוי של הרכב – טסט. קיימים לא מעט מצבים בהם אדם מחליט להוריד את הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במקרים אלו לא פעם רשאי האדם יקבל החזר בגין אגרת רישום זו, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר מכן ניתן לפנות אל כמה ספקים אשר קונים רכבים לצורך פירוק, ו לקבל הצעות מחיר.

מכירת רכב לברזל

יש הבדל בין קנייה של רכב לפירוק ובין קנייה של  רכב לברזל. כאשר ספק קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו השונים מוכר לגורמים הזקוקים להם. מכירת רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שקנה אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים הפנימיים והחיצוניים של הרכב.

רכבי פירוק בכל אזור בארץ

כאמור יש לא מעט ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת קניית פירוק רכבים נשר. יש ספקים הפועלים באזור אחד בארץ לעומת אחרים, אשר מספקים את השירות בכל רחבי הארץ.

תוכנית הגריטה

גריטת רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בארץ קיימים מספר אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – דרום, מרכז, ירושלים וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית שיוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מייצרת פתרון עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים החוקי של הרכב אשר מכוניתו מתאימה להיכלל במסגרת גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של שלושת אלפים שקלים. תוכנית גריתת רכב נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נפלטת כלי רכב ישנים במיוחד. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. כמו כן התוכנית תורמת ל צמצום כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

סוגי הרכבים המתאימים לתוכנית גריטה

קיימים מספר פרמטרים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להפוך לגרוטאה: ראשית תלוי הדבר ב השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. פרמטר שני יהיה תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי בעליו על פי החוק. פרמטר רביעי כולל בתוכנית זו רכבים שאינם מעוקלים או משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה בכוחות עצמו (נסיעה) ולא בעזרת שימוש בגר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן