להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן לנהוג בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ששנת היצור שלו חלה מזמן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים בתדירות גבוהה. כאשר הרכב מגיע פעם אחר פעם למוסך, עלות אחזקתו הופכת אותו להוצאה לא משתלמת, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. סיטואציה נוספת בה פחות משתלם להוציא כסף על כלי רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. כמו כן יש סיטואציות בהם אדם מנסה למכור את הרכב לאורך זמן רב ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום בלוחות מכירת רכב באינטרנט או בעיתון לא נושאים פרי. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול מכירת קונה רכבים בכל מצב.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה רכבים לצורך פירוק

ישנם לא מעט גורמים עסקיים אשר קונים קונה רכבים בכל מצב. גורמים אלו מעוניינים ברכישת מגוון סוגי רכב: מסחרי, פרטי, משאיות, מלגזות, קטנועים, אוטובוסים, מוניות וכדומה. עבור אנשים שחפצים להרוויח כסף מהמכירה של הרכב שלהם, ולא להמשיך ולשאת ב בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל יתרון גדול.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה שפגמה רמות רכב, מוגדר ע"פ החוק כרכב שאסור להשתמש בו. רכבים מסוג זה, באם לא עושים בהם שימוש, גורמים לא פעם נזק לסביבה. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך ולשאת בעלויות, כגון תשלום תשלום בגין דמי רישוי. מכירת קונה רכבים בכל מצב יכולה להניב עבור בכלי רכבים אלו אלו סכום משמעותי, תלוי סוג הרכב ומצבו. קיימים לא מעט מצבים בהם התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק יהיה במזומן. לצד זה לרוב יכלול שירות מכירת קונה רכבים בכל מצב גם את עלות הובלת הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים אשר קונים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם במקרים מסוימים לצורך מכירתם לגורם פרטי כרכב פעיל. בפעמים אחרות יפורק הרכב, וחלקיו ימכרו פרטנית לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

מי מגדיר אם רכב מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. על מנת שתדעו באופן מוחלט אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, כדאי לפנות לאחד הספקים המציעים שירות זה.

מה שווי רכב לפירוק

ספקים מסויימים שעוסקים בקנייה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יקבע בהתאם לסוג הרכב ולמצב החלקים שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל בגין רכב לפירוק יהיה בטווח המחירים 1000 ועד 4000 שקלים. במידה ומתייחסים ל רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר עשוי להיות גבוה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוקו, יש לעבור כמה שלבים. יש להודיע למשרד התחבורה כי הרכב אינו ימשיך לנסוע על הכביש. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה כי רכב זה יורד מהכביש. טופס זה נקרא ביטול רכב. לאחר מכן מומלץ לבחון באם קיימת אפשרות לקבל החזר בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את רכבו מהכביש בתחילת שנה כאשר הוא כבר שילם את אגרת הטסט. במקרים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת רישום זו, על פי החלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר מכן ניתן לפנות אל כמה ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירה של רכב לברזל

מצוי הבדל בין קנייה של רכב לפירוק ובין קנייה של  רכב לברזל. כאשר ספק קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת החלקים שלו מוכר לגורמים המעוניינים להם. מכירה של רכב לצורך פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

רכבי פירוק בכל אזור בארץ

כאמור יש לא מעט ספקים אשר פעילותם כוללת רכישה של קונה רכבים בכל מצב. כמה מה ספקים הפועלים באזור מסוים בלבד לעומת אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון רחב של אזורים.

תוכנית הגריטה

גריטת רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בארץ יש כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – דרום, מרכז, ירושלים וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית שיוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מספקת מענה עבור רכבים ששנת היצור שלהם חלה לפני שני עשורים, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. בעליו של הרכב אשר הרכב שלו מתאימה לתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של שלושת אלפים שקלים. תוכנית זו נוצרה במטרה להפחית כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטת מכוניות ישנות. כמו כן הורדת כלי רכב אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור בעקבותיו תאונה. בנוסף התוכנית עוזרת בהפחתת כמות הרכבים אשר זרוקים בצדי הדרכים.

אלו רכבים מתאימים לגריטה

קיימים כמה שיקולים אשר קובעים באם רכב מתאים לגריטה: ראשית תלוי הדבר ב השנה בה הרכב יוצר. רכב מתאים להיכלל בתוכנית גריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. כמו כן נקבע הדבר בהתאם תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי בעליו החוקיים. פרמטר רביעי כולל בתוכנית רכבים שאינם משועבדים או לחליפין מעוקלים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה בנסיעה עצמית ולא בעזרת גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן