להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב מספק את הצרכים וניתן להשתמש בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ששנת היצור שלו חלה מזמן, לפעמים נוצר מצב בו הוא צריך טיפולים שוב ושוב. כאשר הרכב מגיע שוב ושוב למוסך, עלות כלל התיקונים הופכת אותו להוצאה כבדה, ולכן מומלץ לשקול ולבחון חלופות. כמו כן פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. בנוסף יש מצבים בהם אדם מנסה למכור את הרכב תקופה ממושכת ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא עוזרים. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול למכור את הרכב ל קונים רכב לפירוק.

מנוף משנע רכב לפירוק

רכבים לצורך פירוק – מי קונה

ישנם ספקים עסקיים אשר מספקים שירות רכישת קונים רכב לפירוק. גורמים אלו מעוניינים ברכישת סוגים שונים של רכבים: רכבים פרטיים לצד מסחריים, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, מוניות, טרקטורונים, אופנועים ועוד. עבור אנשים המעוניינים להרוויח ממכירת רכבם, ולא להמשיך ולשאת ב בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות זה להיות בעל יתרון גדול.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

יש מגוון מצבים רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה שפגמה רמות רכב, מוגדר בהתאם ל החוק כרכב שיש להימנע ולא להשתמש בו. רכבים אלו, באם לא עושים בהם שימוש, גורמים לא פעם למפגע תברואתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך להוציא כספים, כגון תשלום דמי נהיגה שנתיים. מכירת קונים רכב לפירוק יכולה להניב עבור בכלי רכבים אלו אלו סכום משמעותי, על פי סוג הרכב ומצבו. במרבית המקרים התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. לצד זה לרוב יכלול שירות מכירת קונים רכב לפירוק גם את עלות הובלת הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

לאן מיועד רכב לפירוק

ספקים אשר רוכשים רכבים ישנים או פגומים רוכשים אותם במקרים מסוימים לצורך מכירתם לגורם פרטי כרכב פעיל. במקרים אחרים יפורק הרכב, והחלקים שלו ימכרו באופן פרטני לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

מי מגדיר אם רכב מתאים לפירוק

רוב הרכבים המיועדים למכירה לפירוק ישנים או שעברו תאונה קשה. בכדי לדעת באופן מוחלט אם הרכב המצוי בבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים שירות זה.

כמה ניתן לקבל עבור רכב שנמכר לפירוק

ספקים מגוונים שעוסקים בקנייה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג הרכב ולמצב החלקים שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל תמורת רכב לפירוק יהיה בטווח המחירים 1000 ועד 4000 שקלים. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, שוויו לפירוק עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה כוללת פרוצדורת מכירת קונים רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוק, יש לבצע מספר הליכים פרוצדורליים. יש להודיע למשרד התחבורה כי כלי רכב זה אינו ימשיך לנסוע על הכביש. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה כי הרכב יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא מומלץ לבחון באם קיימת אפשרות לקבל החזר בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים לא מעט מצבים בהם אדם מחליט להוריד את רכבו מהכביש בתחילת שנה כאשר הוא כבר שילם את אגרת הטסט. במקרים אלו לא פעם זכאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, על פי החלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. בשלב הבא אפשר לפנות אל מספר ספקים אשר רוכשים רכבים לצורך פירוק, ו לקבל הצעות מחיר.

מכירה לברזל

יש הבדל בין קניית רכב לפירוק ובין קנייה של  רכב לברזל. כאשר ספק קונה רכב לברזל הוא מבצע פירוק של הרכב לחומר הגלם (ברזל) ואת החלקים שלו מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירת כלי רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שקנה אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

שירות בכל חלקי הארץ

כאמור יש הרבה ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת קנייה של קונים רכב לפירוק. כמה מה ספקים הפועלים באזור מרכזי בארץ לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון רחב של אזורים.

תוכנית הגריטה

גריטת רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בארץ קיימים מספר אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – דרום, מרכז, ירושלים וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר יוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא נותנת פתרון עבור רכבים ששנת היצור שלהם חלה לפני שני עשורים, באם רכים אלו רשומים בעלי טסט שנתי בתוקף. בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. בעליו של הרכב אשר מכוניתו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל תמורתו שווי של 3000 שקלים. תוכנית גריטה נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נפלטת רכבים ישנים. כמו כן הורדת רכבים אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטחון נהגים אחרים בכביש והולכי רגל, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור בעקבותיו תאונה. יתרה מכך התוכנית עוזרת בהפחתת כמות הרכבים אשר עומדים ללא נוע בצדי הדרכים.

סוגי הרכבים המתאימים לתוכנית גריטה

קיימים כמה שיקולים אשר קובעים באם רכב מתאים להפוך לגרוטאה: ראשית תלוי הדבר ב שנת הייצור של הרכב. רכב מתאים להיכלל בתוכנית גריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. פרמטר שני יהיה תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו מסירת הרכב על ידי בעליו על פי החוק. פרמטר רביעי כולל בתוכנית הגריטה רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה תוך כדי נסיעה ולא על ידי גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן