אחזקת רכב עולה לא מעט כסף, סכום אשר כדאי להוציא באם הרכב נותן מענה לצרכים וניתן להשתמש בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא צריך טיפולים בתדירות גבוהה. כאשר הרכב מגיע פעם אחר פעם למוסך, עלות אחזקתו הופכת אותו להוצאה לא משתלמת, ולכן מומלץ לשקול אלטרנטיבות. סיטואציה נוספת בה פחות משתלם להוציא כסף על רכב באם הרכב עבר תאונה, ועל מנת לתקן אותו צריכים להוציא הרבה כסף. יתרה מכך יש סיטואציות בהם אדם מנסה למכור את הרכב תקופה ממושכת ללא הצלחה. מקרים בהם כל כל המאמצים למכור הרכב על ידי פרסום בלוחות מכירת רכב באינטרנט או בעיתון לא צולחים. במקרים כאלו ואחרים מומלץ לשקול למכור את הרכב ל רכבים לפירוק יונדאי.

מנוף משנע רכב לפירוק

רכבים לצורך פירוק – מי קונה

ישנם הרבה גורמים עסקיים אשר קונים רכבים לפירוק יונדאי. ספקים מעוניינים ברכישת מגוון סוגי רכב: פרטי, מסחרי, אופנועים, מלגזות, מוניות, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, רכבי קארטינג וכדומה. עבור אנשים המעוניינים להרוויח סכום נאה על מכירת הרכב שלהם, ולא להמשיך ולשלם את בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות זה להיות בעל יתרון גדול.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

יש מצבים בהם רכב, אם בהיותו ישן מאוד, או שהוא עבר תאונה שפגמה רמות רכב, מוגדר ע"פ החוק כרכב שיש להימנע ולא להשתמש בו. רכבים מסוג זה, באם לא משתמשים בהם, גורמים לא פעם נזק לסביבה. בנוסף, בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך ולשאת בעלויות, כגון תשלום דמי נהיגה שנתיים. מכירת רכבים לפירוק יונדאי יכולה להניב עבור אותם בעלי רכבים אלו סכום לא קטן, תלוי סוג הרכב ומצבו. בפעמים רבות התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. בנוסף לרוב יכלול שירות מכירת רכבים לפירוק יונדאי גם את עלות הובלת הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

לאן מיועד רכב לפירוק

ספקים הרוכשים רכבים ישנים או רכבים פגומים רוכשים אותם במקרים מסוימים לצורך מכירתם לגורם שונה כרכב פעיל. במקרים אחרים יפורק הרכב, וחלקיו ימכרו בנפרד לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

כיצד יודעים אם רכב מתאים לפירוק

רוב הרכבים המיועדים למכירה לפירוק ישנים או שעברו תאונה קשה. על מנת שתדעו באופן מוחלט אם הרכב שבבעלותכם מתאים למכירה לפירוק, מומלץ לפנות לאחד הספקים המציעים סוג שירות זה.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים מסויימים שעוסקים בקנייה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים סכומים שונים עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג הרכב ולמצב החלקים שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל תמורת רכב לפירוק יהיה 1,000-4000 ₪. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, שוויו לפירוק עשוי להיות גבוה משמעותית ביותר ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

שלבים במכירת רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוק, יש לעשות קודם כל כמה דברים. יש להודיע למשרד התחבורה כי כלי רכב זה אינו ימשיך לנסוע על הכביש. הודעה זו נמסרת על ידי טופס ייעודי לנושא, המעדכן את משרד התחבורה כי הרכב יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא כדאי לבדוק באם קיימת אפשרות לקבל זיכוי בגין דמי רישוי של הרכב – אגרת רכב שנתית. קיימים הרבה מצבים בהם אדם מחליט להוריד את הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת רישום הרכב השנתית. במקרים אלו לא פעם רשאי האדם יקבל החזר בגין אגרת הרישום, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר מכן מומלץ לפנות אל מספר ספקים אשר קונים רכבים לצורך פירוק, ו לקבל הצעות מחיר.

מכירת רכב לברזל

יש הבדל בין רכישה של רכב לפירוק ובין רכישה של  רכב לברזל. כאשר גורם כלשהו קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת חלקיו השונים מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירת רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים הפנימיים והחיצוניים של הרכב.

רכבים לצורך פירוק בכל רחבי הארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת קנייה של רכבים לפירוק יונדאי. כמה מה ספקים הפועלים באזור מסוים בלבד לעומת ספקים אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון אזורים רחב.

תוכנית גריטת רכבים

גריטה של רכבים משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במקום המוגדר לשם כך. בארץ מצויים כמה אזורים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – חיפה, ירושלים, מרכז ודרום. תוכנית הגריטה הינה תוכנית אשר גובשה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא מספקת מענה עבור רכבים ישנים שיוצרו לפני 20 שנה, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים החוקי של הרכב אשר מכוניתו מתאימה לתוכנית גריטה יקבל עליו שווי של 3000 ₪. תוכנית גריטה נוצרה במטרה להפחית כמות זיהום אוויר אשר נפלטת רכבים ישנים. כמו כן הורדת רכבים אלו מהכביש מסייע לשמירה על בטחונו של הציבור, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. כמו כן התוכנית מסייעת בהפחתת כמות הרכבים אשר ניצבים ללא תנועה בצדי הדרכים.

אלו רכבים מתאימים לגריטה

קיימים שיקולים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להיכלל בתוכנית הגריטה: קודם כל יש לבחון את שנתון היצור של הרכב המיועד לגריטה. רכב מתאים להיכלל בתוכנית יהיה רכב אשר יוצר לפני שנת 1992. סוג שני של פרמטר הינו תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת כלי הרכב לתוכנית גריטה על ידי הבעלים החוקיים שלו. פרמטר רביעי כולל בתוכנית זו רכבים שאינם מעוקלים או לחליפין משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה בכוחות עצמו (נסיעה) ולא בעזרת שימוש בגר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן