להחזיק רכב זה דבר יקר, סכום אשר משתלם להוציא באם הרכב נותן מענה לצרכים וניתן לנהוג בו וליהנות ממנו. כאשר מדובר על רכב ישן, לפעמים נוצר מצב בו הוא זקוק ל טיפולים שוב ושוב. כאשר הרכב מגיע לעיתים תכופות למוסך, עלות אחזקתו הופכת אותו לפחות משתלם, ולכן מומלץ לבחון חלופות. מקרה נוסף בו פחות משתלם להוציא כסף על כלי רכב באם הרכב עבר תאונה, ועלות תיקונו גבוהה במיוחד. יתרה מכך יש מצבים בהם אדם מנסה למכור את הרכב תקופה ממושכת ללא הצלחה. מקרים בהם כל מאמצי מכירת הרכב על ידי פרסום הרכב למכירה בעיתון או בלוח אינטרנטי לא נושאים פרי. במקרים מסוג זה מומלץ לשקול מכירת רכב לפירוק רנו מגאן.

מנוף משנע רכב לפירוק

מי קונה רכבים לצורך פירוק

ישנם הרבה גורמים עסקיים אשר רוכשים רכב לפירוק רנו מגאן. ספקים אלו מעוניינים ברכישת רכבים מסוגים שונים: רכבים פרטיים לצד מסחריים, אוטובוסים, משאיות, כלי שיט, מוניות, טרקטורונים, אופנועים ועוד. עבור אנשים המעוניינים להרוויח ממכירת רכבם, ולא להמשיך ולשלם את בהוצאות על תיקון הרכב, יכול שירות מסוג מכירת רכבים לצורך פירוק להיות בעל יתרון גדול.

הרכב שלך יכול להשיא לך תועלת כלכלית

בסיטואציות בהן רכב, אם מדובר על רכב ישן, או שהוא עבר תאונה שפגמה רמות רכב, מוגדר על פי החוק כרכב שאין להשתמש בו. רכבים מסוג זה, באם לא משתמשים בהם, גורמים לא פעם נזק סביבתי. יתרה מכך בעלי רכבים אלו נדרשים להמשיך לשלם לא מעט כסף, כגון תשלום עלות טסט שנתי. מכירת רכב לפירוק רנו מגאן יכולה להניב עבור בכלי רכבים אלו אלו סכום נאה, בהתאם ל סוג הרכב ומצבו. קיימים לא מעט מצבים בהם התשלום בגין רכבים המיועדים לצורך פירוק ימסר במזומן. כמו כן לרוב יכלול שירות מכירת רכב לפירוק רנו מגאן גם את עלות הגרירה של הרכב מהמקום בו הוא מצוי כרגע ועד לחניון הרכבים.

מגרש פירוק רכבים

מה יעשו עם הרכב?

ספקים אשר קונים רכבים ישנים או רכבים פגומים רוכשים אותם בחלק מהמקרים לצורך מכירתם לגורם אחר כרכב פעיל. לעומת זאת, במקרים אחרים יפורק הרכב, וחלקיו ימכרו פרטנית לגורמים הזקוקים להם, כחלפים.

מי מגדיר אם רכב מתאים לפירוק

כאמור לרוב מדובר ברכב ישן או רכב שעבר תאונה. בכדי לדעת באופן מוחלט אם הרכב שלכם מתאים למכירה לפירוק, כדאי לפנות לאחד הספקים המציעים סוג שירות זה.

כמה שווה רכב לפירוק

ספקים מסויימים שעוסקים בקנייה של רכבים אשר מיועדים לפירוק מציעים תמורה שלונה עבור רכישתם. לרוב המחיר יוגדר בהתאם לסוג הרכב שלכם ולמצב שלו. הסכום הממוצע שניתן לקבל בגין רכב לפירוק יהיה אלף שקלים ועד ארבת אלפים שקלים. במידה ומדובר על רכב יקר משנת יצור אשר עולה על 2004, המחיר עשוי להיות גבוה בצורה משמעותית ולהגיע עד עשרים אלף שקלים ויותר.

מה עלי לעשות על מנת למכור רכב לפירוק

כאשר מוכרים רכב לטובת פירוק, יש לעבור כמה שלבים. צריך להודיע למשרד התחבורה כי הרכב אינו ימשיך לשמש אתכם. את ההודעה מעבירים באמצעות טופס מיוחד, המעדכן את משרד התחבורה כי רכב זה יורד מהכביש. שמו של טופס זה הינו טופס ביטול רכב. בשלב הבא כדאי לבדוק באם ניתן לקבל זיכוי בגין דמי רישוי של הרכב – טסט. קיימים מצבים רבים בהם אדם מחליט להוריד את הרכב שלו מהכביש בתחילת שנה בה שילם את אגרת הטסט. במצבים אלו לא פעם רשאי האדם יקבל החזר בגין הטסט, בהתאם לחלק היחסי ומועד הורדת הרכב מהכביש. לאחר מכן אפשר לפנות אל כמה ספקים הרוכשים רכבים לצורך פירוק, על מנת לקבל הצעות מחיר.

מכירה לברזל

יש הבדל בין רכישה של רכב לפירוק ובין רכישה של  רכב לברזל. כאשר אדם קונה רכב לברזל הוא מפרק אותו לחומר הגלם (ברזל) ואת החלקים שלו מוכר לגורמים אשר רוצים לעשות בהם שימוש. מכירה של רכב ל פירוק לרוב תשמש את הספק שרכש אותו לצורך שימוש עצמי בחלקים החיצוניים והפנימיים של הרכב.

רכבי פירוק בכל אזור בארץ

כאמור יש הרבה מאוד ספקים אשר הפעילות שלהם כוללת רכישת רכב לפירוק רנו מגאן. יש ספקים הפועלים באזור מרכזי בארץ לעומת אחרים, אשר מספקים את השירות במגוון אזורים רחב.

תוכנית הגריטה

גריטת רכב משמעה הפיכת הרכב לגרוטאה במגרשים ייעודיים. בארץ מצויים אזורים שונים בהם ניתן להפנות רכב לצורך גריטה – דרום, מרכז, ירושלים וחיפה. תוכנית הגריטה הינה תוכנית שיוסדה על ידי המשרד לאיכות הסביבה, והיא נותנת פתרון עבור רכבים ששנת היצור שלהם חלה לפני שני עשורים, באם קיים עבורם הליך רישום שנתי בתוקף (טסט). בתהליך הגריטה [מפרקים את הרכב וחלקיו מועברים למחזור. הבעלים החוקי של הרכב אשר המכונית שלו מתאימה להיכלל בתוכנית גריטה יקבל תמורת הרכב שלו שווי של 3000 ₪. תוכנית זו נוצרה במטרה למנוע כמות זיהום אוויר אשר נוצרת מפליטת רכבים ישנים. כמו כן הורדת הרכבים הללו מהכביש מסייע לשמירה על בטחון נהגים אחרים בכביש והולכי רגל, מכיוון שרכבים אלו לרוב אינם תקינים, ושימוש בהם עשוי לגרור תאונה. כמו כן התוכנית עוזרת בהפחתת כמות הרכבים אשר ניצבים ללא תנועה בצדי הדרכים.

סוגי הרכבים המתאימים לתוכנית גריטה

קיימים שיקולים שונים אשר קובעים באם רכב מתאים להפוך לגרוטאה: פרמטר אחד הינו שנתון היצור של הרכב המיועד לגריטה. רכב מתאים להיכלל בתוכנית גריטה יהיה רכב אשר יוצר קודם ל שנת 1992. סוג שני של פרמטר הינו תוקף רישוי שנתי. פרמטר שלישי הינו העברת הרכב למגרש גריטה על ידי הבעלים החוקיים שלו. פרמטר רביעי כולל בתוכנית זו רכבים שאינם מעוקלים או משועבדים. כמו כן על הרכב לעבור לאזור הגריטה תוך כדי נסיעה ולא על ידי גרר.

מענה מיידי – חייג עכשיו: 072-326-4377

[pojo-form id="4078"]

דילוג לתוכן